• Наскоро од Сашко Насев...

  5 незаборавни драми од Насев на едно место...
 • „Студените езера на смртта“

  најпознатото психолошко остварување на Фредерик ван Ејден
 • МЕСТО НА УТОПИИ

  Хорхе Палма е верен на повикот што уште од првата книга
  подвлекува еден беспрекорен профил
  во современата уругвајска поезија. . .

Најнови изданија

Погледнете ги најновите изданија достапни на нашата веб страница

15. Македонска книжевна визита во Софија

6 - 8 јуни 2024 г.

Најпродавани книги

Погледнете ги нашите најпродавани книги достапни тука

Најнови книги

Љубов и педагогија Љубов и педагогија
Ново

Љубов и педагогија

400,00 ден
Близначки Близначки
Ново

Близначки

400,00 ден
Како денес како секогаш : (песни) Како денес како секогаш : (песни)
Ново

Како денес како секогаш : (песни)

350,00 ден
Translation insights : from literary to specialised translation Translation insights : from literary to specialised translation
Ново

Аџилак

350,00 ден
Европа и други песни Европа и други песни
Акција
6% off

Европа и други песни

Original price was: 350,00 ден.330,00 денCurrent price is: 330,00 ден.
Бог на ба(к)терии Бог на ба(к)терии
Акција
6% off

Бог на ба(к)терии

Original price was: 350,00 ден.330,00 денCurrent price is: 330,00 ден.

Kоноп : земјоделско растение

500,00 ден

Училишни идили

400,00 ден
Ноќта се мие од светлина Ноќта се мие од светлина
Акција
43% off

Ноќта се мие од светлина

Original price was: 350,00 ден.200,00 денCurrent price is: 200,00 ден.

Килибар и младост : (поезија)

350,00 ден

Насекаде

330,00 ден

За 8ми март!

Заштедете до 15% на книгите на попуст
Акција

Издавачка куќа „Макавеј“

Најпродавани книги

Херои и убијци
Исповеди
Книга за патот и неговата крепост
Вини Пу
Точно изложение на православната вера
Изреченија со Големото Учење и Учењето за Средишноста
Бог на ба(к)терии
Кошничка0
Нема продукти
Продолжи пазарење
0

Најавете се со вашата корисничка сметка

Почитувани пријатели и читатели, поради нашето отсуство за летните одмори, нарачките што ќе пристигнат од 20 јули до 7 август ќе почнат процесираат и да се испорачуваат со почеток од 8 август 2024.

Благодариме за разбирањето! Пријатни летни одмори, Ваш Макавеј!