Училишни идили

Сподели :

Јет, Жана, Нус, Лиен и Мод се верни другарки кои прават секакви лудории на училиште. Особено на часовите кај професорката Вербек која е мета на нивното задевање и строгата директорка Приор, која има многу случувања поврзани со петте девојки. Тие тоа го прават толку многу што дури една од нив
е засекогаш избркана од училиштето. Сепак, таа учебна година се карактеризира и со повеќе идилични настани како што е балот организиран од семејството Берендс, каде што Жана ќе се вљуби и каде што ќе се случи театарската вечер во Арт клубот. Но, нивните животи драстично ќе се променат откако ќе се испостави дека Јет е сериозно болна.

Автор : ,

Издавач :

Оригинален Наслов : Schoolidyllen / Top Naeff

ISBN : 978-608-205-540-4

Година :

Страници : 179

Формат : А5; 21 cm

Корица : мека

Јазик :

400,00 ден

Подарете книга и израдувајте ги своите најблиски

400,00 ден

Аџилак Аџилак Во кошничка
Акција
6% off
Ново

Аџилак

Original price was: 350,00 ден.330,00 денCurrent price is: 330,00 ден.
Европа и други песни Европа и други песни Во кошничка
Акција
6% off
Ново

Европа и други песни

Original price was: 350,00 ден.330,00 денCurrent price is: 330,00 ден.
Бог на ба(к)терии Бог на ба(к)терии Во кошничка
Акција
6% off
Ново

Бог на ба(к)терии

Original price was: 350,00 ден.330,00 денCurrent price is: 330,00 ден.
Кошничка0
Нема продукти
Продолжи пазарење
0

Најавете се со вашата корисничка сметка