Можеби сум луд

Сподели :

„Убаво деби. Строинк работи со состојки за холандска верзија на “Лет над кукавичкото гнездо“. de Volkskrant (весникот – Фолкскрант)

„Оригинално и повремено трогателно деби.“ HP/De Tijd.

„Потресна приказна што долго се памети.“ Viva.

„Строинк поставува убави ликови.“ Ну.nl.

„Најголемиот книжевен дијамант оваа пролет ќе биде Можеби сум луд од Мишел Строинк. Медиумите ги са- каат авторите што пишуваат за сопствените искуства, а Строинк веќе четири години предавал во клиника за осудени лица. Можеби сум луд ја комбинира општестве- ната критика со интригата слична на Ничи Френч за нар- цисоидниот уметник којшто повеќе не верува во себе.“ Дирк Копес од De Pers.

„Со живописни анегдоти оживуваат ликовите на сограѓа- ните, секој со својата приказна.“ Nederlands Dagblad.

„Неговата приказна е интригантна.“ Noord-Hollands Dagblad

„Можеби сум луд е за мене најинспиративната книга за 2012 година! Прекрасно поставените ликови и изнена- дувачкиот заплет ќе ве плени до последната страни- ца. Едвај чекам да го играм Бенџамин во филмот.“ Мајк Вертс, актер.

Издавач : ,

Оригинален Наслов : Of ik gek ben

ISBN : 978-608-205-514-5

Година :

Страници : 155

Формат : 21 cm

Корица : мека

Јазик :

450,00 ден

Подарете книга и израдувајте ги своите најблиски

450,00 ден

Кошничка0
Нема продукти
Продолжи пазарење
0

Најавете се со вашата корисничка сметка