Ева

Сподели :

…Роман што предизвикал голем интерес со објавувањето во 1927 година и оттогаш е препечатен во голем број на изданија. Искрен автопортрет на Кери ван Бруген, исповед во која низ континуиран дијалог со нејзиното алтер его доаѓа до сознание дека значењето на постоењето лежи во конфликтот со светот, во личната борба. „Ева“ е приказна за извонредна млада жена која се ослободува од своето потекло, од верувањата со кои пораснала и која е во потрага по својот пат во животот.

Издавач :

Оригинален Наслов : Eva

ISBN : 978-608-205-523-7

Година :

Страници : 174

Формат : 21 cm

Корица : мека

Јазик :

350,00 ден

Подарете книга и израдувајте ги своите најблиски

350,00 ден

Кошничка0
Нема продукти
Продолжи пазарење
0

Најавете се со вашата корисничка сметка

Почитувани пријатели и читатели, поради нашето отсуство за летните одмори, нарачките што ќе пристигнат од 20 јули до 7 август ќе почнат процесираат и да се испорачуваат со почеток од 8 август 2024.

Благодариме за разбирањето! Пријатни летни одмори, Ваш Макавеј!